21
Wrz

Program Pól Chwały

Tegoroczne XI Pola Chwały już w najbliższy weekend!

Tradycyjnie już wszystko rozpocznie się w piątek rozbijaniem obozowisk i konferencją naukową. W ten sam piątek będzie jeszcze można m.in. pograć w planszówki na zamku, czy posłuchać muzyki z filmów wojennych, która będzie puszczana podczas VINYL Night w Piwnicy Dźwięku.

Sobotnie atrakcje zaczną się już od rana. Na samym początku będzie odprawa dowódców grup rekonstrukcyjnych. Później naukowcy zbiorą się na kolejnych wykładach konferencji interdyscyplinarnej. Otworzą się na zwiedzających obozowiska, rozpoczną się turnieje rycerskie, pokazy rekonstrukcyjne, zawody modelarskie, jarmark i turnieje gier planszowych. Będą działały także kącik pazia i szkoła dam dworu. I tak przez cały dzień, by wieczorem wyciszyć emocje koncertami i ucztą u Lukullusa.

Ostatni dzień XI Pól Chwały, niedziela, dla oddziałów rozpocznie się odprawą już o 9.30. o 10.00 tradycyjna msza polowa, a po niej przemarsz przez miasto i okazywanie wojsk wszelakich. Po nich od nowa – rekonstrukcje, pokazy, turnieje. Mamy nadzieję, ze każdy będzie się jak zwykle tu dobrze czuł i dobrze bawił.

Program imprezy można pobrać klikając w ten odnośnik.